Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT
Rezervovat
menu
Rozhovor se Zuz - zakladatelkou Gym&Joy
10. 11. 2020

Zuz Soukupová prozradila něco z toho jak žije, cvičí, podniká a je mámou – Ondry a nově Jindry i nového projektu MamaGym.

Zuzka Soukupová je mladá usměvavá žena s velkými sny, a ještě větším odhodláním si je plnit.
V roce 2012 založila GYM&JOY. Občas ji potkáte přímo v sále na lekcích, kde vás bude hecovat k těm nejlepším výkonům a možná někdy i mimo ně. Stará se o provoz a management celého fitka. Zařizuje akční pobyty, kurzy a aktuálně řídí i nově vznikající projekt MamaGYM.

Do toho stíhá být mámou a taky třeba cestovat. Zuz nás nechala nahlédnout do svých všedních dní a prozradila, na co nového se brzy můžete těšit.

 

Zuzi, jak vypadá tvůj běžný den?

Můj den před Covid s jedním dítětem:)

Snažím se vstávat každý den hodně brzy. Ideálně už kolem šesté, protože mám ráda takovou ranní chvilku pro sebe. Udělám si pozdrav slunci a pak sedám aspoň na hodinku k počítači. Než se všichni vzbudí, mám vyřízených pár e-mailů.

Ondra vstává kolem sedmé. Chystáme společně snídani, jíme a taky si chvilku pohrajem. Pak už vyrážíme ven a začíná ta akční část dne. Každý máme nějaké aktivity. Jednu Ondra a jednu já. Jednou je to angličtina, hudebka, Sokol nebo Cvičíme SPOLU a HROU, která je pod mamaGYMem. Ondrovy aktivity jsou většinou dopoledne.
Já ještě pravidelně 2x v týdnu vedu lekce pro mamky. Dopoledne většinou uteče jako voda a Ondra je z něho příjemně unavený, takže si jde rád schrupnout. A já místo toho, abych si hodila nohy na horu, tak zase na chvíli sedám k počítači a vyřizuji administrativu, nebo mívám nějakou schůzku, na kterou je právě skvělý klid. Občas sedávám v kavárně a Ondra chrní v kočárku. Člověk toho za tu chvíli docela dost stihne!

Odpoledne, dvakrát až třikrát do týdne vedu lekce v GYM&JOY, takže mezitím Ondru hlídá tatínek nebo prarodiče. A když zrovna nejsem ve fitku, tak lítáme někde po venku, na hřišti nebo na kole a užíváme si společný čas.

Pozdní odpoledne a večery pak trávíme ve třech doma.

Můj den s Covid a dvěma dětma:)

Každý den vstávám hodně brzy mezi půl pátou a půl šestou, někdy se zadaří i před 5:D K počítači nesedám, protože mě zabaví ten nejmladší z rodiny:) Ranní chvilku pro sebe už nemám:D Společná snídaně pořád platí a po ní OK odchází do školky, takže mám čas na nejmladšího člena:) 

Během dne stihnu nějakou tu procházku, ať se aspoň trošku hýbu, něco popracovat pro GYM, mamaGYM:) Taky více vařím a jsem ženou v domácnosti:D  

Pozdní odpoledne a večery pak trávíme už ve čtyřech doma.

 

Co tě vlastně vedlo k založení GYM&JOY a teď taky MamaGYM?

K založení G&J mě vedlo to, že jsem se přestěhovala do Brna. Nastoupila jsem tu na VŠ a pořád jsem nějak nemohla najít to správné fitko, které by se mi líbilo přístupem ke klientům a nabídkou služeb. Říkala jsem si, že to určitě jde dělat lépe! Velkou inspirací mi byla fitka v USA. Studovala jsem tam rok na střední a už před těmi pár lety tam byly tyto služby na úplně jiné úrovni. Chtěla jsem fitko, kam se lidi budou rádi vracet kvůli přátelské atmosféře a kvalitním lekcím.

S mamaGYMto bylo vlastně něco dost podobného. Prostě jsem s Ondrou neměla kam si chodit cvičit. Nabídka cvičení s dětmi v Brně mi nevyhovovala a říkala jsem si, že určitě půjde vymyslet něco víc. Prostě jsem chtěla založi tcool místo, kam se budou děti i mámy rády vracet. Měla jsem a pořád mám jasnou představu, co chci nabízet a jak to bude vypadat. Do cesty mi samozřejmě časem přišlo hoooodně překážek, ale zatím se pořád držím a té myšlenky se nevzdám. 

Jak jednoduché/ složité je rozjet si podnikání?

Myslím, že když má člověk jasnou představu a cíl, za kterým si jde, tak se povede snad cokoliv. Samozřejmě, že začátky nejsou jednoduché, ale člověk na všechny komplikace časem zapomene.


Rozjezd mého podnikání měl obrovskou výhodu i štěstí v tom, že jsem začínala už na VŠ. Věděla jsem, že kdyby se to náhodou nepovedlo, tak se mám kam vrátit (hezky domů k rodičům). Taky peníze na rozjezd jsem si půjčila od rodičů a pak jim je splácela z brigád nebo z toho, co se vydělalo.

Hlavně za začátku tomu svému snu holt člověk musí věnovat 150% času. Možná právě to je věc, kterou nejsou všichni ochotni obětovat. Lidi občas nevidí všechnu tu práci, která zatím je a co všechno se musí udělat, aby se dílo povedlo. Pokud ale věříte tomu, co děláte, výsledky se určitě dostaví.

Cítíš se jako opravdová business woman?

Ani ne:D Spíš se snažím balancovat mezi tím být máma – partnerka – „podnikatelka“. Hlavně vím, že teď tomu opravdu nedávám to, co by si to zasloužilo, ale ten čase zase přijde! :)

Hlavně musím říct, že mám kolem sebe skvělý tým, přátelé a rodinu, o které se můžu opřít a na které se můžu spolehnout. To mi hodně usnadňuje práci.

 

Zuzi, jak všechno stíháš a kde bereš energii?

Nooo někdy je to opravdu náročné, přiznávám, ale základ je asi umět věci správně delegovat. Pořád se ale učím :D To, že všechno nezvládnu sama jsem pochopila, až když se narodil Ondra a když se narodil Jindra, tak ještě víc. Díky super týmu, pochopení partnera, který mi také hodně pomáhá (umí odbavit recepci v GYM&JOY, hlídá Kremla boys) a pomoci prarodičů jde všechno zvládnout. Mám prostě vymezený čas na práci a jasný režim.

Energii beru tak nějak z toho, že chodím docela brzo spát a taky ze cvičení, na které se snažím najít si vždycky čas. A potom z víkendů, během kterých se snažím úplně vypnout. Ideální pro nás s partnerem je, když vyjedeme někam z Brna ven. V Brně nás to totiž stále nutí pracovat. :D

 

Jak si užíváš volný čas jen pro sebe?

Buď si skočím zacvičit (k nám do GYMu:D, máme totiž nejlepší lekce a lektory:)), zajdu si na masáž, ke kadeřnici nebo tak něco. Prostě se snažím ho věnovat sama sobě. Občas si domluvím nějaké kafíčko s kámoškama, ráda se vzdělávám, nebo si něco přečtu.

 

Jaké jsou vize pro GYM&JOY do následujícího roku?

Vzhledem k tomu, co se stalo teď během března a teď znovu v říjnu, tak asi vůbec znovu otevřít a dostat se do normálu. :D Ale už jsme toho stihli spoustu z naplánovaých věcí například: novou navigaci po fitku, předělal se web, z kterého mám ohromnou radost. Je to pecka! Každý měsíc vyhlašujeme cvičence měsíce, dodělali skříňku na pomůcky, dovrtali úchyty na TRX v horním sále. Ještě chceme dodělat zrcadla ve vrchním sále a pořídit „Fatboye“ na sezení u recepce a horního sálu, předělat sprchy v šatnách atd atd. Jinak bychom se rádi s týmem více vídali na společných akcích a podnikali věci společně. (Brunche, paddleboardy…).


Pořád je co vylepšovat a zlepšovat, rozhodně nechci usnout na vavřínech.

 

Prozradíš nám něco o nově vznikajícím MamaGYMu? (Čím bude jedinečný?)

Doufám, že opět atmosférou, která bude dýchat na příchozí mamky a jejich děti. Naším přátelským přístupem a propojením odborníků ze všech možných odvětví – fyzioterapie, gynekologie, porodnictví a trenérů. Budeme nabízet různé typy lekcí, kde si vybere opravdu každá mamka a hlavně – nebude potřebovat hlídání! Na většinu lekcí budou návštěvníci moci přijít i s dítětem, nebo si ho nechat pohlídat u nás v dětském koutku.

 

Jak se ti podařilo najít vhodné prostory?

S prostory to byla úplná náhoda. Věděla jsem, že chci, aby to bylo blízko GYM&JOY, abych mohla „přebíhat“. No a ejhle, vedle v ulici byl volný barák, kolem kterého jsem chodila. Postupně se mi podařilo zjistit, kdo je majitel, a tak jsem mu napsala. Sešli jsme se, všechno mi ukázal a od té doby to řešíme. Vlastně už od ledna 2018 a snad se brzy dostaneme do cíle.

 

Myslíš, že mateřství a akční životní styl jde dohromady? Co takové ty názory, že by máma měla být doma s dětmi, uklízet a vařit? ;-D

Jak jsem již zmiňovala, stále se snažím najít ten správný balanc. A jde to! Určitě nejsem na 100 % tak moc akční, jako před mateřstvím, ale vše lze dobře skloubit. Hlavně chci, aby nám všem bylo dobře a rozhodně nic nehodlám dělat na úkor dítěte nebo sebe. To by si každá máma měla uvědomit.


Jinak třeba ve vaření se střídáme s partnerem a na úklid nám chodí jednou týdně paní, což mi šetří hodně času. 

 

Co ti do života přineslo mateřství?

Že se o sobě dozvíš hooodně věcí. Děti jsou takové tvoje zrcadlo. Musíš hodně plánovat a přemýšlet dopředu. Jinak asi zjištění, že si předtím měl fakt hodně času a že si mohl jen tak být. Je to sice jiné než dřív, ale je to krásné!

Jinak jsem si nikdy předtím nemyslela, že ze mě bude odborník na všechny možné dětské kroužky, dětské kavárny. Pořád hledám různé tipy na výlety a najednou mám prostě přehled v úplně jiných oblastech. :D


Proč je podle tebe cvičení a pohyb důležitý?

Určitě proto, aby se člověk cítil fajn a udržoval se v dobré fyzické i psychické kondici. Důležité je taky provádět cviky správně, aby si člověk spíše neublížil. A to, že teď je zdravý a nemá žádné problémy, nemusí být určitě napořád. Prevence je důležitá.

 

Jak bys motivovala lidi ke cvičení?

Dělejte to, co vás samotné baví a naplňuje! Z aktivního života si jde udělat životní styl, který rozhodně není nuda. Je to lepší než se do něčeho nutit. Motivace musí vycházet přímo z vás. 

 

Co bys ještě ráda zažila, zkusila, … kromě podnikání, cvičení…

Já už jsem si hodně věcí, které jsem v životě chtěla zkusit, splnila. Díky rodičům jsem mohla v 17 do USA na střední školu. To mě fakt hrozně nakoplo a dalo nějaký nadhled. Od té doby jsem hodně cestovala a pracovala i mimo Evropu a poznala spoustu lidí po celém světě.  Ne vždy to bylo jednoduché, ale každá situace mi něco dala a něco mě naučila, takže jsem za vše vděčná.

Letos jsem si splnila pobyt v buddhistickém chrámu v Thajsku, což byl pro mě opravdu velký zážitek.

Jinak bych se ráda naučila krásně psát… jako krasopis! Takže ve volných chvílích píšu a můj cíl je letos nadepsat krásně vánoční přání, jmenovky a poděkování.

Taky bych se ráda naučila mrkvový dort. Takže mám takový prostší přání.

 

Máš nějaký tip/ radu pro lidi, kteří mají svůj sen a bojí se ho rozjet?

Určitě na nic nečekejte a udělejte to!!!Není na co čekat a akorát si pak budete vyčítat, že jste to nezkusili. Zavřít a prodat věci můžete vždycky. Když to vyjde, tak si budete říkat, proč jste to neudělali už dávno. Držím vám palce.


Zuzi, děkuji moc za rozhovor!


Kdo Zuzku zná, určitě dá za pravdu v dom, že je skvělé, mít ve své blízkosti tak milou a pozitivní osobu. Těšíme se na všechny tvé nové další nové nápady, myšlenky a projektu MamaGYM držíme za celý tým pěsti.

 

Další články